Nocne widzenia

Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. Łk 21, 33

Od 2 tysięcy lat słowa Jezusa trwają niezmiennie. Jak będzie za kolejne 2 tysiące lat? Jeśli Ziemia będzie jeszcze istniała, to oczywiście Boże słowo nadal pozostanie w nienaruszonym stanie. Aż ciężko wyobrazić sobie wizję świata w kolejnych tysiącleciach. Ludzie wymyślają coraz bardziej spektakularne wynalazki, które mają ułatwiać życie. A przy tym pędzie cały czas trwa niezmienny fundament Bożych słów.

Czy stoisz twardo na nim, aby nie zgłupieć w tym światowym pędzie? Spójrz dzisiaj pod nogi i zobacz, co jest Twoją skałą. Jeśli zauważysz, że znalazłeś się na bardzo chwiejnym fundamencie, to czym prędzej wróć do Jezusa i trzymaj się Tego, który od wieków jest jedyną prawdą. W Nim złóż swoją nadzieję. Zgłębiaj Jego naukę. Ona jest najcenniejszym skarbem, którego nie da się ocenić i sprzedać.

Patrzyłem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie. Dn 7, 13-14

Czy Twoje codzienne życie jest służbą Bogu? Dla kogo starasz się być jak najlepszym człowiekiem? Czy zmierzasz do Bożego Królestwa, które jest jedynym pewnym miejscem? Pamiętaj dzisiaj i przez całe życie o tym, kto jest Twoim Królem i dla kogo wszystko czynisz. On w swoim czasie wynagrodzi Twój wysiłek. Póki co – oddawaj Mu chwałę za wszystko, co czynisz każdego dnia.

Gdy czytałem dzisiaj o nocnych widzeniach Daniela, to Pan Bóg przypomniał mi pewną noc po rekolekcjach ignacjańskich. Przebudziłem się wtedy w nocy i słyszałem słowa, które miałem wypowiedzieć w szkole przez radiowęzeł. To było niby niepozorne zaproszenie na wydarzenie młodzieżowe. Pamiętam jak dziś, że trwało ono 3 minuty i było o Jezusie, który chodził po świecie 2 tysiące lat temu i chodzi do dzisiaj.

Mówiłem wtedy o tym, że On odbudowuje każdego człowieka i przywraca pierwotne piękno. Nie trzeba bać się mówić o Nim i wejść z Nim w zażyłą relację. Po prostu On jest pełnią szczęścia dla każdego człowieka. Potwierdzałem też wtedy, że z Bożych słów codziennie czerpię siłę do życia. Te wszystkie słowa dyktował mi Duch Święty i przynaglał, żeby cała szkoła o tym usłyszała. Ja wzbraniałem się, ale na słowa: czy wstydzisz się mówić o Mnie? – nie miałem wyjścia 🙂 Dzięki Bogu przeszło mi przez usta to ewangelizacyjne zaproszenie.
Jeżeli masz podobne natchnienia, aby głosić swojego Pana i Zbawiciela, to nie lekceważ ich. Głoś odważnie prawdę odwieczną.

Panie, dziękuje Ci za Twoje słowa, które są dla mnie codziennym odniesieniem do życia i wszystkich postaw.

Polecam dzisiaj niezwykły film o ponadczasowej księdze oraz ciekawy kawałek;

oraz

Dodaj komentarz