Niewolnik ludzi

Jeden z Dwunastu, imieniem Judasz Iskariota, udał się do arcykapłanów i rzekł: «Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam?» A oni wyznaczyli mu trzydzieści srebrników. Mt 26, 14-15

Jezus zostaje wydany za cenę niewolnika. Gdy dzisiaj ktoś jest porwany, to płaci się dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. Wszystko zapewne zależy od popularności i ważności danej osoby. Natomiast Zbawiciel świata został wyceniony na marne trzydzieści srebrników. To nie jest zwykły gest pogardy. Ta symboliczna kwota pokazuje głębię historii zbawienia. Jezus staje się nie tylko Panem, Nauczycielem, Mistrzem, Sługą, ale i Niewolnikiem dla ludzi. On bierze na siebie wszystkie nasze grzeszne zniewolenia. Swoją bezcenną, świętą krwią odkupuje moje i Twoje winy. Pojmujesz to? Podziękuj Mu już dzisiaj. Każdego dnia spłacaj z miłością dług wdzięczności. Żyj dla Niego i nie bój się być niewolnikiem, który daje całego siebie dla ludzi. Czyń to z miłości do Jezusa, który uczyniłby jeszcze raz to samo dla Ciebie.

Podałem grzbiet mój bijącym i policzki moje rwącym mi brodę. Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i opluciem. Pan Bóg mnie wspomaga, dlatego jestem nieczuły na obelgi, dlatego uczyniłem twarz moją jak głaz i wiem, że wstydu nie doznam. Blisko jest Ten, który mnie uniewinni. Iz 50, 6-8a

Nie przejmuj się ciężkimi doświadczeniami. Powierzaj się cały czas miłosiernemu Bogu. On będzie Cię wspomagał i da Ci potrzebną siłę. Zaufaj Mu do końca. Jezus pokazał Ci, że można dać radę do końca mimo nadludzkiego bólu.
Panie, pragnę być niewolnikiem wszystkich. Niech każdy czerpie z mojego czasu, siły i modlitwy tyle, ile Ty uznasz za stosowne. Chcę być cały dla Ciebie i ludzi.

oraz

Dodaj komentarz