Nieprzemijające słowa

Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. Łk 21, 33

Ilekroć czytasz Ewangelię, wiedz, że słowa Jezusa są nieprzemijające. Wypowiedział je odwieczny Bóg, który podzielił się ze światem swoim wiecznym światłem. Każdy, kto pragnie mądrości, rozważa słowo Boże i stara się według niego żyć. Żadna mądra książka nie ma takiej wartości jak Pismo święte, które jest księgą pisaną pod natchnieniem Ducha Świętego. Nigdy nie lekceważ Bożych słów. Często szukaj w nich odwiecznej prawdy.

I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga – jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia. Ap 20, 12b-15

Czy moje życie znajdzie się w księdze życia? Czy moje czyny okażą się godne wpisania do tej odwiecznej księgi z Apokalipsy? Czy niestety zostanę wrzucony do jeziora ognia przez swoje lekceważenie odwiecznych słów Boga? Tylko Stwórca zna odpowiedź na te pytania. Jednak ja i Ty w tej chwili możemy postanowić mocną poprawę i żyć według Bożych priorytetów.

Szczęśliwi, których moc jest w Tobie.
Mocy im będzie przybywać. Ps 84, 6a. 8a

Panie Jezu, dziękuję za to, że pomagasz mi doświadczać mojej niemocy i Twojej MOCY. Tylko w Tobie jest cała moja siła. Ufam Tobie.

Maryjo, dziękuję za Twoją głęboką postawę zachowywania w sercu Bożych słów, postaw i wszystkich zdarzeń. Uproś mi takie zgłębianie słów Twojego Syna, abym potrafił każdego dnia iść według woli Bożej.

Dodaj komentarz