Mali bohaterowie

Wtedy Herod, widząc, że go mędrcy zawiedli, wpadł w straszny gniew. Posłał oprawców do Betlejem i całej okolicy i kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch, stosownie do czasu, o którym się dowiedział od mędrców. Mt 2, 16

Gdy przychodzi na ziemię upragniony Zbawiciel, całe piekło drży i gotuje zemstę. Aż ciężko wyobrazić sobie płacz matek i ojców, których dzieci zostały zabite. Jezus tak bardzo kochał dzieci. Diabeł wiedział, w który punkt uderzyć, aby zadać cios samemu Bogu. Spróbuj zobaczyć dzisiaj oczyma wiary, jak Ojciec Niebieski przyjmuje w swoje ramiona pierwszych, małych męczenników. Możesz także pomodlić się w jakieś konkretnej intencji za ich wstawiennictwem. Jeśli znasz osoby, które straciły dziecko i z wielkim bólem opłakują jego śmierć, to pomódl się dzisiaj w ich intencji. Oddaj Bogu na modlitwie także nieznanych Ci rodziców, których dzieci odeszły przedwcześnie. Proś dla nich o wiarę w wstawiennictwo ich małych pociech.
Panie, dziękuję Ci za to, że w chwilach największych życiowych dramatów – Ty dajesz nam łaskę wiary i pełnię pocieszenia.
Święci Młodziankowie – módlcie się za nami!

One Reply to “Mali bohaterowie”

Dodaj komentarz