Lekarz duszy i ciała

Po opuszczeniu synagogi Jezus przyszedł do domu Szymona. A wysoka gorączka trawiła teściową Szymona. I prosili Go za nią. On, stanąwszy nad nią, rozkazał gorączce, i opuściła ją. Zaraz też wstała uzdrowiona i usługiwała im. O zachodzie słońca wszyscy, którzy mieli cierpiących na rozmaite choroby, przynosili ich do Niego. On zaś na każdego z nich kładł ręce i uzdrawiał ich. Łk 4, 38-40

Wyobraź sobie scenę z uzdrowieniem teściowej Szymona oraz tłumy ludzi przynoszących chorych do Jezusa. On naprawdę dokonywał niezwykłych rzeczy. To jedyny lekarz, który potrafił i nadal potrafi leczyć ciało i duszę. Dla ówczesnych ludzi to bez wątpienia był czas wielkiej łaskawości Boga.
Spróbuj odnaleźć siebie w powyższej Ewangelii. Co jest Twoją chorobą duszy lub ciała? Czy Ty także masz jakąś gorączkę, która może wynikać ze zbytniej troski o sprawy tego świata? Każdy ma jakieś swoje zmaganie. Stań dzisiaj przed Jezusem ze wszystkimi swoimi bólami, troskami i problemami. Oddaj Mu wszystko i po prostu zaufaj. Jeśli wierzysz, że On prawdziwie jest przy Tobie, to czym się martwisz? Ochłoń i podziękuj za Jego obecność. Poproś także, żeby uzdrowił Cię z lęku przed przyszłością. Jeśli Pan jest z Tobą dzisiaj, to będzie i jutro. A z Nim wszystko jest do pokonania.

Ja zaś jak oliwka kwitnąca w domu Bożym
na wieki zaufam łaskawości Boga.
Będę Cię sławił na wieki za to, co uczyniłeś,
polegał na Twoim imieniu,
ponieważ jest dobre dla ludzi oddanych Tobie.
Ps 52, 10-11

Panie, dziękuję Ci za łaskę pełnej ufności. Wiem, że Ty zawsze będziesz mnie wspierał i dasz mi wystarczająco siły do pokonania wszystkich przeciwności. Taka właśnie jest Twoja nieskończona miłość.

Dodaj komentarz