Kogo słuchasz?

Będę słuchał tego,
co Pan Bóg mówi:
oto ogłasza pokój ludowi i swoim wyznawcom,
którzy się zwracają ku Niemu swym sercem. Ps 85, 9

Żyjemy w czasach, w których każdy próbuje błysnąć swoją mądrością. Takich ,,mędrców” jest tak dużo, że nie wiadomo kogo słuchać. Dzięki Bogu jest zapisane Jego słowo w Piśmie świętym. To w nim jest zawarta odwieczna prawda oraz najważniejsze podstawy i zasady funkcjonowania ludzi na świecie. Każdy, kto próbuje być ponad słowem Boga oraz Jego odwieczną mądrością – staje się mniej lub bardziej świadomym ignorantem Bożego porządku.

Jak jest w Twoim przypadku? Czy kwestionujesz Boże prawo? Wiem, że w pierwszym odruchu możesz powiedzieć, że NIE. Jednak po krótkim przemyśleniu możliwe jest, że znajdziesz w swoim umyśle sytuacje, w których nie słuchasz do końca Boga i nie zgadzasz się z Jego wolą. Czy jest coś, co wywołuje w Tobie mocny bunt? Czy wiesz, jak go przezwyciężyć? Czy znalazłeś już kogoś, kto jest w stanie poprowadzić Cię do czystej prawdy na temat Boga i Jego praw? Czy w ogóle szukałeś już takiej osoby? Co zrobić, gdy Twoich oczekiwań nie spełniają rodzice, katecheci, księża, znajomi oraz portale katolickie ani blog Wypłyń na głębię? 🙂

Zaraz po Piśmie świętym jest taka autorytatywna pozycja pt. KKK (Katechizm Kościoła Katolickiego). Wiem, że po ludzku ciężko wyobrazić sobie gorsze zajęcie na wakacje niż czytanie katechizmu. Patrząc jednak z Bożej perspektywy, to nie wiem, czy jest lepszy czas na zgłębianie obiektywnej wiedzy na temat swojej wiary i próba rozmawiania z rówieśnikami na te ważne tematy. Zauważ, że wciąż rozmawia się w towarzystwie o sprawach błahych. Może będziesz pierwszym, który podniesie poziom rozmów. Może chodź jedna osoba zapragnie z Tobą pogłębiać swoją wiedzę. Takie spędzanie czasu może okazać się jedną z największych duchowych i intelektualnych inwestycji w Twoim życiu. Dzięki takiej postawie z pewnością przylgniesz mocniej do Boga i nie ulegniesz fałszywym mądrościom ludzi, którzy mają niezbyt wiarygodne źródła zdobywania wiedzy.

Panie, dziękuję Ci za to, że od wielu lat nie ma w moim życiu dnia, w którym nie trwałbym przy Tobie i Twojej odwiecznej mądrości. Poczytuję to sobie za wielką łaskę od Ciebie. Chwała Tobie Panie!

Pierwszy załącznik mniej więcej pokaże, kogo słuchają ludzie, a drugi poprowadzi Cię do modlitwy;

oraz

Dodaj komentarz