Kogo kochasz najbardziej?

Jezus powiedział do swoich apostołów: «Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Mt 10, 37

Czasami mówi się, że ktoś jest dla nas całym światem. To może być bliska osoba z rodziny, dziecko, mąż, przyjaciel, a nawet praca lub pasja. Które miejsce zajmuje w Twoim sercu Bóg?
Dzisiaj stoi przed Tobą mocne wyzwanie. Spróbuj odpowiedzieć sobie szczerze na pytanie: kogo kochasz bardziej: Boga, czy rodziców/dzieci? Nie mów, że to jest zbyt trudne pytanie. Stań w prawdzie. Odsłoń swoje serce. Trudność może polegać na tym, że najbliższą rodzinę widzisz od zawsze i wiążą Cię z nią bardzo silne więzy krwi. Mimo, że Jezusa możesz widzieć tylko dzięki wierze, to także jesteś z Nim związany poprzez Jego świętą krew, którą przelał dla Ciebie. On oddał życie, abyś mógł wejść do najwspanialszych przybytków w niebie. Nawet najzamożniejsi rodzice nie są w stanie zapewnić Ci takiego dostatku jak Bóg Ojciec. Dla kogo chcesz żyć? Dla Niego, czy dla rodziców/dzieci? Przy tym pamiętaj, że życie dla Boga nie wyklucza dawania z siebie maksa na wszystkich odcinkach ziemskiego powołania, także tego małżeńskiego i rodzinnego. Oczywiście czyniąc wszystko dla chwały Stwórcy, a nie własnej.

Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie. Rz 6, 11

Nie mów już, że żyjesz/pracujesz dla siebie, dzieci, męża albo, że uczysz się dla siebie, czy rodziców. Wszystko czyń na chwałę Bożą, aby być lepszym i bardziej pomocnym człowiekiem, na którego patrzą ludzie i uwielbiają Boga za Jego łaskawość.
Dziękuję Ci Panie za to, że stale uczysz mnie kochać Cię całym sercem. Nie pozwól, aby ktokolwiek był dla mnie ważniejszy niż Ty.

oraz

One Reply to “Kogo kochasz najbardziej?”

Dodaj komentarz