Jak wyjść z problemów?

Mojżesz zasłonił twarz, bał się bowiem zwrócić oczy na Boga. Pan mówił: «Teraz oto doszło do Mnie wołanie Izraelitów, bo też naocznie przekonałem się o cierpieniach, jakie im zadają Egipcjanie: Idź przeto teraz, oto posyłam cię do faraona, i wyprowadź mój lud, Izraelitów, z Egiptu». A Mojżesz odrzekł Bogu: «Kimże jestem, bym miał iść do faraona i wyprowadzić Izraelitów z Egiptu?» A On powiedział: «Ja będę z tobą. Znakiem zaś dla ciebie, że Ja cię posłałem, będzie to, iż po wyprowadzeniu tego ludu z Egiptu oddacie cześć Bogu na tej górze». Wj 3, 6b. 9-12

Wyobraź sobie powyższą scenę. Zobacz wielką troskę Boga, który widzi cierpienie i uciemiężenie ludzi. Dlatego też posyła Mojżesza, aby wyprowadził Izraelitów do Ziemi Obiecanej. Tak samo można odebrać misję Jezusa Chrystusa, który ostatecznie pragnie wyzwolenia każdego człowieka, aby zaprowadzić go do Królestwa Bożego. Przedziwne jest tylko to, że wiele osób nie wierzy w to i nie chce iść za Jezusem. Przykro się patrzy, gdy ludzie całkowicie oddają się pracy, rodzinie, pasjom, a Boga traktują rutynowo i oddają Mu chwałę od święta.

Zatrzymaj się dzisiaj na chwilę. Pomyśl; dla kogo żyjesz? Po co ten świat, rodzina i obowiązki? Co chcesz osiągnąć? Czy naprawdę chcesz być dobrym człowiekiem? Jeśli tak, to dla kogo? Popatrz na Boga, który wciąż czeka aż poświęcisz Mu więcej czasu, uwagi i modlitwy. Zaproś Go do swojego dnia, rodziny i wszystkich zajęć. Pozwól Mu, aby poprowadził Cię do prawdziwej Ziemi Obiecanej. Gdy będziesz żył w jedności z Nim, to dojdziesz do nieba, w którym skończą się bóle i rozterki. Nawet tu na ziemi nie musisz się zbytnio przejmować bólem i niepowodzeniami, jeśli masz przy sobie Jezusa. On sprawi, że nigdy nie zabraknie Ci sił do życia i pracy. Z Nim każde życiowe zadanie wydaje się pięknym wyzwaniem. I nie mów już nigdy, że Bóg nie widzi Twojego bólu. On go widział zanim się zaczął. Twój kochany Ojciec Niebieski już dawno pokazał Ci drogę wyjścia z ucisku. Chciej tylko zobaczyć jego rozwiązania. Proś także o poznanie ludzi, którzy zbliżą Cię jeszcze bardziej do Jezusa i pomogą żyć według woli Bożej.

Ojcze, dziękuję za Twój wspaniały plan zbawienia dla mnie i każdego człowieka. Oddaję Ci każdą ból, ucisk i rozterkę. Z Tobą stale czuję się bezpieczny i spokojny. Niech się dzieje Twoja wola w moim życiu.

Dodaj komentarz