Czy znasz Go?

Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała». J 1, 26-27

Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie… Całkiem niedawno usłyszałem od mocnego kapłana: niech się ksiądz nie boi powiedzieć, że nie zna Jezusa… To był wstrząs! Gdybym ktoś tak powiedział dzisiaj do Ciebie, czy potrafiłbyś przyjąć to z pokorą i zacząłbyś głębiej poznawać swojego Pana i Zbawiciela? Czy jednak poprzestałbyś na tym, co wiesz i cieszyłbyś się np. jakąś powierzchowną relacją z Bogiem? Decyzja należy do Ciebie.

Popatrz na ostry przekaz Jana Chrzciciela. On sam potrafił powiedzieć o sobie: Ja Go wcześniej nie znałem. Po czym powie później: Oto Baranek Boży! W Jego sercu także było nieustanne poznawanie i otwieranie się na światło Ducha Świętego. Warto iść pokornie jego śladami.

Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, abym głosił dobrą nowinę ubogim, bym opatrywał rany serc złamanych, żebym zapowiadał wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę; abym obwieszczał rok łaski Pańskiej. Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia, okrył mnie płaszczem sprawiedliwości, jak oblubieńca, który wkłada zawój, jak oblubienicę strojną w swe klejnoty. Iz 61, 1-2a. 10

Dzisiaj jest niedziela radości Gaudete. Czy potrafisz się rozradować w Panu? Czy Twoje serce jest nieustannie szczęśliwe (zwłaszcza po Komunii świętej)? Czy jednak pozwalasz się przytłoczyć sprawom ziemskimi? Jeśli dotrze głęboko do Twojego wnętrza prawda o tym, co uczynił dla Ciebie Bóg, to nigdy nie utracisz wewnętrznej radości.

Bracia: Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie. Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie. Unikajcie wszelkiego rodzaju zła. 1 Tes 5, 16-22

Często zastanawiasz się, jaka jest wola Boża. Masz gotową odpowiedź. Zawsze radować się. Nieustannie modlić się. W każdym położeniu dziękować. Ducha nie gasić. Proroctw nie lekceważyć. Wszystko badać. Co jest szlachetne zachowywać. Unikać wszelkiego rodzaju zła. Czy wypełnienie tej woli jest trudne? Dla żyjących w zjednoczeniu z Bogiem – NIE.

Duchu Święty oddaję się Tobie na święty czas rekolekcji. Prowadź mnie według swojej woli!

Maryjo, wspomożycielko wiernych, zawierzam Ci wszystkich parafian. Upraszaj im łaskę otwartości serc na słowo Boże, aby ono wydało upragnione owoce.

Dodaj komentarz