Żyję dla…

Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją. Łk 20, 38

Zadaj sobie dzisiaj kluczowe pytanie: dla kogo żyjesz? Czy potrafisz szczerze odpowiedzieć, że żyjesz dla Boga i Jego chwały? Czy ludzie, którzy patrzą na Twoje postawy oddają chwałę Panu? A może zatraciłeś się w egoizmie i zacząłeś kręcić się wokół własnego nosa. Możliwe jest także to, że Twoją najgłębszą motywacją do działania stała się np. rodzina, bliska osoba albo po prostu zdobywanie marności i czerpanie z niej przyjemności. Jeśli zauważasz w sobie taką biedę, to oddaj ją czym prędzej Bogu i bądź prawdziwie wolny od życia dla ludzi albo co gorsza dla rzeczy materialnych. Bądź żywy, a nie umarły.

Popatrz na Boga, który jest źródłem życia. On stworzył najwspanialszy świat i nadał mu właściwy kierunek, aby oddawał chwałę Stwórcy. Nie konsumuj tego daru bezmyślnie. Stale pytaj Pana o Jego wolę na Twoje życie, a nawet na każdy dzień. Jeśli chcesz prawdziwie żyć dla Niego, to bądź w stałym kontakcie z Nim. Szukaj znaków Jego miłości i podążaj za nimi. Wszystko czyń najlepiej jak potrafisz i oddawaj za to chwałę Bogu. Bądź przy tym wierny swojemu powołaniu i kochaj całym sercem tych, których spotykasz. Wszystko to czyń dla Pana. W ten sposób światło Boga prawdziwie zabłyśnie w Tobie przed ludźmi.

Chwalić Cię będę, Panie, całym sercem moim,
opowiem wszystkie cudowne Twe dzieła.
Cieszyć się będę i radować Tobą,
zaśpiewam psalm na cześć Twego imienia, Najwyższy. Ps 9, 2-3

Panie, żyję dla Ciebie, kocham dla Ciebie i staram się całym sercem czynić wszystko jak najlepiej także dla Ciebie!

Dzisiejszy załącznik da Ci dużo do myślenia;

oraz

One Reply to “Żyję dla…”

  1. Rzeczywiście filmik bardzo poruszający. Jestem osobą mocno wierzącą w Boga. Oglądając poczułam ból w klatce piersiowej i niedowierzanie… Ale nastał ciężki czas, coraz więcej osób zwłaszcza młodych nie wierzy w Boga, pokolenia które obecnie żyją, nie żyją dla Boga lecz dla siebie, dla pracy, pieniędzy, rzeczy materialnych. Przerażające ale prawdziwe.

Dodaj komentarz