Żyj i daj żyć innym!

Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł. Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: «Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?» Dz 9, 1-4

Św. Paweł jest tak wielką postacią, że aż ma w Kościele święto swojego nawrócenia. Faktycznie ta chwila z życia świętego wywarła niezwykle mocne piętno na późniejszy rozwój chrześcijaństwa. Warto w tym dniu zobaczyć jeszcze raz słowa, które zmieniły człowieka dyszącego żądzą zabijania w największego misjonarza w dziejach historii. Właściwie to było tylko jedno pytanie Jezusa: dlaczego Mnie prześladujesz?

Może warto żebyś usłyszał to pytanie także do siebie. Ile razy prześladowałeś kogoś ochrzczonego? Nie ważne, czy to był kapłan, człowiek starszy, czy rówieśnik w szkole albo ktoś nawet niewierzący lub mający całkowicie odmienne poglądy. Zauważ, że Jezus może utożsamić się z każdym. A już z pewnością upomni się za tymi, którzy są najbardziej bezbronni.

Może nie przeszło Ci nigdy przez gardło prześladowanie nienarodzonych dzieci. Mimo to w Twojej głowie mogła być walka. Zwłaszcza, gdy chodziło o dyskusje na temat zabijania dzieci w łonie mam, gdy są chore lub poczęły się w wyniku przestępstwa (gwałtu). Czy potrafiłeś w rozmowach bronić piątego przykazania: NIE ZABIJAJ? A może przyjmując postawę bojaźliwego milczenia pozwalałeś na szerzenie się jednego z największych kłamstw we współczesnym świecie, które brzmi: w łonie kobiety nie ma istoty ludzkiej – jest tylko zlepek komórek. Jak można tak myśleć w XXI wieku (badania dają jednoznaczną odpowiedź na temat początku życia człowieka? Od poczęcia do naturalnej śmierci życie ludzkie powinno być chronione. Każda osoba ma prawo żyć i rozwijać się na tyle, na ile będzie mogła.

Życzę Ci, abyś wszystkie swoje błędy i zaniedbania w dziedzinie ochrony życia przemienił w prawdziwe, mężne dawanie świadectwa wiary w każdej sytuacji, w której znajdziesz się od dzisiaj. Co więcej – sam szukaj sposobności do głoszenia prawdy!

Panie Jezu, przepraszam za wszystkie momenty w moim życiu, w których prześladowałem Ciebie. Jest mi naprawdę bardzo wstyd. Pozwól mi stać się gorliwym obrońcą Ciebie, wiary i życia ludzkiego.

Polecam dzisiaj niezwykły film, który pokazuje wielką wartość dziecka, które urodziło się ze zniekształconą twarzą. Ten film otwiera oczy na ukryte piękno…

oraz

Dodaj komentarz