Zacznij od serca

Jezus opowiedział przypowieść, ponieważ był blisko Jeruzalem, a oni myśleli, że królestwo Boże zaraz się zjawi. Mówił więc: «Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się do dalekiego kraju, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić. Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich: „Obracajcie nimi, aż wrócę”. Ale jego współobywatele nienawidzili go i wysłali za nim poselstwo z oświadczeniem: „Nie chcemy, żeby ten królował nad nami”.

Gdy po otrzymaniu godności królewskiej wrócił, kazał przywołać do siebie te sługi, którym dał pieniądze, aby się dowiedzieć, co każdy zyskał. Stawił się więc pierwszy i rzekł: „Panie, twoja mina przysporzyła dziesięć min”. Odpowiedział mu: „Dobrze, sługo dobry; ponieważ w drobnej rzeczy okazałeś się wierny, sprawuj władzę nad dziesięciu miastami”. Łk 19, 11-17

,,Obracajcie nimi aż wrócę”. Czym mamy obracać? Czy Bogu chodzi o pieniądze? Czy Jemu naprawdę zależy na tym, żeby nasze majątki powiększały się? A może chodzi o rozwój pasji i konkretnych talentów, aby przemieniać ten świat i wydobywać z niego maksymalnie dużo.

Ja czytam dzisiejsze słowa w kluczu: pomnażaj miłość, wzrastaj w wierze, dziel się nadzieją. Jeśli moje serce (nieoszlifowany diament) oddam w pełni Bogu, to On będzie szlifował je tak, aby było wierne i przynosiło konkretne owoce.

Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili. Por. J 15, 16

Nie skupiaj się na zewnętrznych owocach swojego życia. Nie martw się, że za mało zarabiasz, a Twoje konto nie powiększa się zbytnio. Owocuj najpierw w cichości i głębi serca. Bóg da piękne owoce w swoim czasie. Wzrastaj codziennie na kolanach. Przyjdzie taki czas, że zaobserwujesz wielką zmianę w sobie. Zaczniesz być wierny w małych sprawach, aż kiedyś Pan postawi Ci większe zadania, a Ty przyjmiesz je z radością i bez lęku, ponieważ będziesz miał solidny fundament w zażyłeś relacji z Jezusem.

Panie, dziękuję Ci za to, że mogę codziennie rozwijać swoje serce na modlitwie, rozważaniu słowa Bożego, eucharystii, adoracji, podczas głębszych rozmów z ludźmi oraz słuchając pięknych świadectw. Ty wciąż mnie zachwycasz i sprawiasz, że chce mi się żyć, kochać i dawać siebie.

Dodaj komentarz