Więzienie braku przebaczenia

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza». Mt 5, 20-26

Jak Twoje serce reaguje na dzisiejsze słowa Jezusa?… Czy masz w sobie żal do jakiegoś człowieka?… Może Ty także jesteś w wewnętrznym więzieniu braku przebaczenia?… Z pewnością doznałeś w życiu wielu krzywd. W końcu żyjesz pośród słabych i grzesznych ludzi. Czy przebaczyłeś wszystko wszystkim?… Czy potrafisz iść teraz do osób, które zadały Ci rany i powiedzieć z miłością – przebaczam Ci?… Czy Twoje serce jest do tego zdolne?… A może zamykasz się w pysze i kłamstwie diabła, który mówi, że nie można było potraktować Cię tak perfidnie?… Pewnie, że można było… Popatrz na ukrzyżowanego Jezusa. On był bez winy… Jak Jego potraktowano?… Jak On zachował się wobec oprawców?… Powiedział – Ojcze przebacz im bo nie wiedzą, co czynią… Ty jesteś o wiele mniej sprawiedliwy niż Jezus… Zasługujesz na większą karę za swoje grzechy… Mimo to Bóg cały czas Ci przebacza… A Ty?… Idź i czyń podobnie… Chyba, że wolisz trwać w więzieniu i iść do ciemności na wieki.
Jeżeli w całym swoim bólu zaczynasz szukać światła, to podpowiem, że jesteś zdolny do bezinteresownego przebaczenia każdemu człowiekowi… To jest prawda, którą Jezus udowodnił na krzyżu będąc w największym możliwym cierpieniu. Wielkim kłamstwem diabła jest wmawianie, że czegoś nie da się przebaczyć… Jak więc uczynić pierwszy krok ku pojednaniu?… Ja zacząłbym od klęknięcia przed Bogiem i proszenia o łaskę widzenia swojej grzeszności i wielkiego miłosierdzia Boga… To daje wielką pokorę… Gdy zobaczysz, że jesteś wielkim grzesznikiem – nie będziesz już oceniał innych grzeszników i stawiał im barier w przebaczeniu… W tej świadomości możesz przejść przez swoje zranienia razem z Chrystusem… Możesz nawet zobaczyć siebie na krzyżu razem z Jezusem i powiedzieć z Nim – Ojcze przebacz mu/jej bo nie wie, co czyni… W najtrudniejszych momentach mów – z miłości do Jezusa i mocą Jego miłości przebaczam danej osobie. Uwierz mi, że to jest możliwe. Polecam także modlitwę, która pomogła wielu osobom:
http://www.ozarow.cpps.pl/dokumenty/modlitwa-przebaczenia-degrandis.pdf
Polecam dzisiaj także obraz niesamowitej modlitwy Eliasza, który dosłownie wtula głowę między kolana, aby uprosić deszcz (1 Krl 18, 41-46). Może i Ty potrzebujesz tak gorliwej modlitwy, aby uprosić łaskę pełnego przebaczenia…
Panie dziękuję Ci za uwolnienie mnie od braku przebaczenia… Odkąd moje serce jest w pełni wolne – mogę błogosławić wszystkim moim prześladowcom… Broń mnie od gniewu i nienawiści… Pozwól mi każdego dnia kochać Twoją miłosierną miłością!

Dodaj komentarz