Oddaj wszystko

Gdy Jezus podniósł oczy, zobaczył, jak bogaci wrzucali swe ofiary do skarbony. Zobaczył też, jak pewna uboga wdowa wrzuciła tam dwa pieniążki, i rzekł: «Prawdziwie, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę Bogu z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie». Łk 21, 1-4

Przypomnij sobie wczorajszy dzień. Pewnie byłeś na Mszy świętej. Nie interesuje mnie, ile pieniążków wrzuciłeś na tacę 🙂 Wyobraź sobie Jezusa, który patrzył na Twoje serce podczas Eucharystii. On widział Twoje skupienie, szczerość modlitwy oraz każdą postawę. Chrystus naprawdę wie, czy dla Ciebie ten moment jest wyjątkowy, a nawet najważniejszy w całym tygodniu. Porozmawiaj z Jezusem tak, jak z przyjacielem o Twojej ofiarności nie tyle materialnej, ale i duchowej. Nie bój się usłyszeć gorzkich słów na temat swojej letniości. Z pewnością znajdzie się też ciepła zachęta do wejścia w głębszą relację z Bogiem.

Dzisiejsza, ewangeliczna, uboga wdowa zawstydza mnie i pewnie wielu ludzi na całym świecie. Oddać Jezusowi wszystko (także dobra materialne) to prawdziwy heroizm, do którego zdolni są ludzie wielkiej wiary. Z drugiej strony to jest paradoksalnie najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Jeśli Jezus rzeczywiście jest Królem pełnym troskliwości, to można oddać Mu wszystko, ponieważ On zabezpieczy nam byt nie tylko ziemski, ale i wieczny w Jego Królestwie niebieskim.

Dlaczego tak trudno przekonać się do tego? Skąd się bierze bojaźń w człowieku o brak środków? Myślę, że z lęku o brak zaspokojenia podstawowych potrzeb oraz tak naprawdę z lęku przed śmiercią. Myśląc z wiarą i głębokim zaufaniem do Boga można powiedzieć, że człowiek powinien być w każdej chwili gotowy na śmierć, a żyjąc na ziemi powinien pracować na chleb i normalny byt. Wystarczy trochę chęci i chlebek zawsze znajdzie się dla człowieka pracowitego, który wygrywa z lenistwem.

Panie, dziękuję za łaskę oddania Ci wszystkiego. Ja naprawdę czuję się w pełni bezpiecznie dzięki temu, że wszystko, co ,,moje” jest Twoje!

Dzisiejszy załącznik długo będzie dźwięczał w Twoim sercu…

Dodaj komentarz