Nieśmiertelna miłość

Maria stała przed grobem, płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa: jednego w miejscu głowy, a drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: «Niewiasto, czemu płaczesz?» Odpowiedziała im: «Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono». Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. Rzekł do niej Jezus: «Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?» Ona zaś, sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: «Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę». Jezus rzekł do niej: «Mario!» A ona, obróciwszy się, powiedziała do Niego po hebrajsku: «Rabbuni», to znaczy: Nauczycielu! J 20, 11-16

Wyobraź sobie powyższą scenę spotkania Marii Magdaleny ze zmartwychwstałym Jezusem. Zobacz jej płacz, tęsknotę, cierpienie duszy oraz wielką radość z ponownego ujrzenia swojego Nauczyciela. Jej serce od momentu nawrócenia i przyjęcia pełnego miłosierdzia przebaczenia całkowicie przylgnęło do Chrystusa. On stał się dla niej całym życiem. Dlatego też po śmierci Zbawiciela była pogrążona w bólu. Jezus zna jej serce i najgłębszą tęsknotę. Ukazując się nasyca ją swoją miłością. Daje także wielki dowód na to, że jest potężniejszy niż śmierć. Tym samym pieczętuje swoje przesłanie o odwiecznej i nieśmiertelnej miłości. Dalej powie, że wstępuje do Ojca w niebie, który jest Bogiem wszystkich ludzi.

Dzisiejsze ewangeliczne spotkanie może stać się dla Ciebie najlepszą dobrą nowiną na Twoje życie. Spróbuj wejść w powyższą scenę bardzo osobiście. Zacznij od uświadomienia sobie tego wszystkiego, co Bóg przebaczył Ci przez całe życie. Przypomnij sobie spowiedzi, w których pocieszał Cię i opatrywał Twoje rany. Pozwól swojemu sercu na głęboką wdzięczność. To sprawi, że przylgniesz do Jezusa jeszcze bardziej. Zobacz także wszystkie radosne chwile, które spędziłeś z Bogiem. Nagle tracisz to wszystko. Ktoś całkowicie niszczy Twój najcenniejszy skarb. Świat zawala Ci się pod nogami. Aż spotykasz swojego Pana po śmierci twarzą w twarz. Chcesz Go przytulić i wyznać całą miłość. On nie mówi wiele. Daje tylko dowód na to, że jest ponad wszystkim i czeka na Ciebie w domu Ojca. Idź przez życie pełen wiary i miłości, aby spotkać się z Nim tam, gdzie przygotował Ci miejsce. I miej pewność, że prawdziwa, Boża miłość jest nieśmiertelna.

Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki. Pnp 8, 7a

Podziękuj Bogu dzisiaj za Jego odwieczną miłość i poproś o łaskę większego przylgnięcia do Niego.

Boże, mój Boże, szukam Ciebie
i pragnie Ciebie moja dusza.
Ciało moje tęskni za Tobą,
jak ziemia zeschła i łaknąca wody.
Do Ciebie lgnie moja dusza,
prawica Twoja mnie wspiera. Ps 63, 2. 9

Panie Jezu, chciałbym być już w pełni przy Tobie. W tej chwili zadowalam się spotykaniem Ciebie w sakramentach i dziękuję za ten wspaniały skarb, bez którego życie byłoby całkowicie bezbarwne.

oraz

Dodaj komentarz