Królowanie Prawdy

Piłat powiedział do Jezusa: «Czy Ty jesteś Królem żydowskim?» Jezus odpowiedział: «Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?» Piłat odparł: «Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Co uczyniłeś?» Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu». J 18, 33b-37

Czy w wolności swojego serca pozwoliłeś Jezusowi królować nad Tobą? Jak to sprawdzić? To bardzo proste. Spójrz na swoje życie i codzienne postawy w świetle Ewangelii, czyli woli Bożej. Czy żyjesz tak, jak pragnie Twój Król – Król Prawdy?

A może wybrałeś życie w kłamstwie, grzechu i w konsekwencji odrzucenia Króla. Może powiedziałeś, że Ty sam chcesz panować nad sobą i masz lepszy pomysł na życie niż Bóg. Oby tak nie było. A jeśli jest tak choćby w niektórych sprawach, to przeproś dzisiaj Króla (któremu chciałeś pysznie zdjąć koronę i założyć sobie) i zaproś do ponownego panowania.

Patrzyłem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie. Dn 7, 13-14

Wieczne panowanie Chrystusa nie podlega dyskusji. Kto jednak będzie chciał być z Nim w Królestwie miłości, pokoju i wiecznej szczęśliwości? Ci, którzy zaufają Mu na ziemi i pójdą za Jego głosem. Może będzie wiele trudu, ale warto!

Twój tron niewzruszony na wieki,
istniejesz od wieków, Boże. Ps 93, 2

Jest tylko jeden niewzruszony tron i Król, który był, jest i będzie. Ludzkie trony szybko zostają niszczone lub zmieniani są władcy. Komu więc warto zaufać?

Ja jestem Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący. Ap 1, 8

Jezu kochany Królu Wszechświata, króluj w moim sercu, rodzinie, Ojczyźnie i świecie! Pragnę codziennie iść za Twoim głosem i uwielbiać Ciebie.
Maryjo, kochana Mamo, proszę, uproś nam łaskę pokory, uniżenia i posłuszeństwa przed Twoim Synem.
Św. Józefie, kochany, pokorny opiekunie, proszę, wstawiaj się za nami, abyśmy byli wierni Bożym wartościom.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Dodaj komentarz