Koniec z lenistwem!

Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą. Łk 12, 48

To słowo daje nam dzisiaj Pan we wspomnienie św. Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak z pewnością kojarzy Ci się z wielkim obdarowaniem i wymaganiami, którym sprostał w sposób godny pochwały. Może pytasz dzisiaj siebie, czy ja też jestem obdarowany, czy dano mi wiele? … Nie wiem kim jesteś. Zakładam, że jesteś człowiekiem ochrzczonym. Pewnie miałeś okazję chociaż raz w życiu przyjąć Jezusa w Eucharystii. Może nawet przyjąłeś sakrament bierzmowania. Szaleństwo… 🙂 Ilu ludzi chciałoby być takim bogaczem jak Ty?

Jesteś dzieckiem Boga, Twój Tata rządzi światem. Na głos Twojej Mamy szatan zmiata, gdzie pieprz rośnie 🙂 Masz wspólnotę Kościoła, która karmi Cię i wychowuje. Masz Pokarm dający życie wieczne! Jesteś otwarty na moc Ducha Świętego, który ożywia Cię, daje Ci siłę do pracy, obowiązków i wszystkich wyzwań. Ty szczęściarzu! 🙂 To już wiesz, jak bardzo jesteś obdarowany.

Czas na wymagania, które wynikają z tych darów. Twój Darczyńca powiedział: idźcie i nauczajcie wszystkie narody… Jak nauczasz? Jakie dajesz świadectwo? Na kogo zganiasz wymagania? Czy nie przyzwyczaiłeś się czasem, że wymaga się tylko od księży, katechetów, nauczycieli, rodziców? A ile wymagasz od siebie? Wielkie słowa św. Jana Pawła II: wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali, niech staną się twoim codziennym hasłem łamiącym brzemię lenistwa.

Panie, uzdrawiaj mnie z lenistwa, które tak często mnie atakuję. Pragnę dla Ciebie dawać z siebie wszystko!

Załącznik pomoże Ci przezwyciężyć swoje słabości;

Dodaj komentarz