Kiedy jest Godzina Łaski?

Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Łk 1, 28-30

W tym pięknym dniu wszyscy piszą o Godzinie Łaski, którą miała obiecać Maryja 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech. (http://pompejanska.rosemaria.pl/2013/12/8-grudnia-godzina-laski-dla-swiata)
Moje serce z radością przyjmuje takie obietnice, ale nie zmienia to faktu, że dla mnie godzina łaski jest:

  • tu i teraz, gdy piszę te słowa i pochylam się sercem nad Ewangelią,
  • gdy celebruję Eucharystię i trzymam w swoich dłoniach prawdziwego Jezusa Chrystusa,
  • gdy pełnię posługę pojednania ludzi z Bogiem albo sam dostępuję tego sakramentu,
  • podczas każdego spotkania z drugim człowiekiem, gdy głoszę mu Dobrą Nowinę,
  • w każdej chwili, kiedy kieruje moje myśli ku Bogu na modlitwie,
  • gdy śpię, wstaję, pracuję, odpoczywam, jem, pomagam ludziom,
  • na każdej adoracji!
  • podczas rekolekcji, na których czuję niezwykłą bliskość Boga.

Dzisiejsza szumnie zapowiadana Godzina Łaski jest dla mnie jedną z ok. 300000 godzin łask, które otrzymałem już od Boga w całym moim życiu. Jestem ogromnie wdzięczny Panu za te wszystkie chwile i chcę dziękować za każdą kolejną godzinę.

Absolutnie nie neguję tego pięknego przesłania Maryi (które nie jest oficjalnie potwierdzone przez Kościół). Bardzo kocham Matkę Bożą i też postaram się dzisiaj więcej pomodlić w tym czasie, aby wypraszać za Jej pośrednictwem konkretne łaski. Jeśli ta chwila ma pobudzić Cię do większej wiary, to z pewnością nie ma w tym nic złego. W końcu wezwanie do modlitwy nie może być ze złego natchnienia.

W głębokiej pokorze zwróć się dzisiaj do Jezusa za pośrednictwem Maryi. Najpierw podziękuj za wszystkie godziny Twojego życia i całe może łask, które już otrzymałeś, a potem oddaj Twoje prośby woli Bożej. I ufaj z całego serca, że Bóg ma moc uczynić wszystko dla swojej chwały.

Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Łk 1, 37

Miej także głębokie postanowienie, że od tej chwili zaczniesz żyć bogobojnie i będziesz wypełniał gorliwie wolę Boga tak jak Maryja;

Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa». Łk 1, 38

Panie Jezu, Ty stale wylewasz na mnie morze łask. Żyję dzięki Twojemu błogosławieństwu, przyjaźni i bliskości w sakramentach. Uwielbiam Ciebie za każdą chwilę mojego życia.
Maryjo, upraszaj mi łaskę jeszcze większego otwierania się na współpracę z Bogiem dla szerzenia Jego Królestwa.

Bracia: Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich w Chrystusie. W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym. Ef 1, 3-6

Dzisiaj polecam piosenkę, która lekko uniesie Cię do nieba oraz mega wywiad z siostrą Anną;

oraz

Dodaj komentarz