Jezus w 77 obliczach! Projekt Różnica

A oni podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili się na niego wszyscy razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali, a świadkowie złożyli swe szaty u stóp młodzieńca, zwanego Szawłem. Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: «Panie Jezu, przyjmij ducha mego!» A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: «Panie, nie poczytaj im tego grzechu». Po tych słowach skonał. Dz 7, 57-60

Wyobraź sobie pełnego Ducha Świętego Szczepana oraz młodego Szawła, który jest zniewolony nienawiścią do wyznawców Chrystusa. Pomiędzy ich sercami jest przepaść. Wkrótce jedno spotkanie z Jezusem zmieni życie Szawła tak mocno, że z prześladowcy stanie się najsłynniejszym misjonarzem wszech czasów. Czy Ty doświadczyłeś już takiego spotkania z Bogiem? Czy Twoje serce jest tak mocno przemienione, aby iść i głosić królestwo Boże?

Uwielbiam Pana Boga za wczorajsze budujące rozmowy przy świątecznym stole. Dzięki dobremu sąsiadowi poznałem niezwykłą historię Jacka Hajnosa – młodego artysty po Akademii Sztuk Pięknych, który sportretował ponad 70 bezdomnych. Dzięki wspólnemu mieszkaniu z tymi ludźmi poznał ich historie oraz spisał je w niezwykłym albumie pt. Różnica. Przyznam się szczerze, że pokora tego artysty oraz jego spojrzenie na bezdomnych sprawiło, że jeszcze bardziej zaczynam kochać tych, którymi ludzie często pogardzają. Niezwykłym odkryciem Pana Jacka jest to, że normalni ludzie wcale nie są mniej ubodzy niż Ci bezdomni. Często jest wręcz odwrotnie. Sam tego doświadczam, gdy widzę prostotę wiary i miłości w tych biednych ludziach.

Przyznam się szczerze, że album robi na mnie tak wielkie wrażenie, że pochłonąłbym go w całości. To tak jakby Ewangelia w praktyce, w której widzę Jezusa w 77 poranionych twarzach (patrz załączniki).
Dzięki autorowi można zobaczyć prawdziwe bogactwo człowieczeństwa. Wierzę, że po obejrzeniu tego albumu i przeczytaniu tych niezwykłych historii – każdy będzie jeszcze bardziej patrzył na ludzi poprzez miłosierny wzrok Chrystusa.

Panie Jezu, uwielbiam Cię za Twoją przeogromną miłość, którą przełamujesz wszelkie różnice między ludźmi, kruszysz nienawiść i rozlewasz swoje miłosierdzie, abyśmy na ziemi kochali Twoją miłością każdego człowieka.

Polecam niezwykły album pt. Różnica! Koniecznie obejrzyj chociaż jeden krótki załącznik!

oraz

oraz

One Reply to “Jezus w 77 obliczach! Projekt Różnica”

Dodaj komentarz