Jesteś wielkim szczęściarzem!

Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. J 10, 11-16

Nie napiszę dzisiaj: wyobraź sobie, lecz ZROZUM w głębi swojego serca, jak wiele uczynił dla Ciebie Doby Pasterz. On dał Ci cały otaczający świat. Gdy patrzysz na piękno przyrody, pamiętaj od kogo ona pochodzi i dla kogo jest przeznaczona. Przez tysiąclecia Pasterz karmi Cię dobrami ziemi i pracy rąk ludzkich. W pewnym momencie Twój Pan postanowił przyjść osobiście, aby wskazać Ci kierunek życia i utwierdzić Cię w wierze i miłości. Jego znaki i cuda są rozgłaszane po dziś dzień. Co więcej, nawet w Jego imię są czynione cały czas niezwykłe znaki. Najpiękniejsze jest to, że mimo odejścia Jezusa do nieba, masz Go tak blisko w Eucharystii. W końcu On powiedział: a oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. I tak rzeczywiście jest.

Każdy, kto ma prawdziwą wiarę, ten zdaje sobie z tego sprawę i jest w jedności z Jezusem. Bóg jest naprawdę dobry i można o tym pisać bez końca. Podziękuj Mu za całe obdarowanie jakiego doświadczyłeś od momentu poczęcia. Uwierz mi, że mógłbyś godzinami chwalić Pana za to, ile Ci już dał dobrych ludzi, zdarzeń i łask. Jesteś NIEZWYKLE OBDAROWANY!

Popatrz dzisiaj na pragnienie Dobrego Pasterza. On mówi o owcach z innej zagrody, które pragnie przygarnąć do Siebie, aby był jeden pasterz i jedna owczarnia. Myślę, że możesz Mu w tym pomóc. Są miejsca, do których nie dotrą księża z Ewangelią, a Ty jesteś powołany (jako wierny świecki) do głoszenia Jezusa i Jego Dobrej Nowiny. Spójrz z miłością na swoich braci i siostry w pracy, szkole, sąsiedztwie, jak bardzo oni potrzebują Boga i kogoś, kto przybliży ich do odwiecznej Prawdy. Zawalcz jeszcze bardziej o jedność w Twoim codziennym środowisku. Zacznij od rodziny, bo tam dzisiaj najbardziej szaleją wilki i rozrywają małżeństwa oraz zabierają dzieci rodzicom. Bóg potrzebuje Twoich rąk, nóg i ust. Do dzieła! Niech Duch Święty będzie z Tobą!

Najmilsi: Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. 1 J 3, 1

W ostatnim czasie wyciszenia mogłem między innymi przeczytać niezwykle olśniewające mnie słowa:
,

Powiedziałeś, że szukasz Boga, jednak promień światła nie szuka słońca, bo od niego pochodzi. Jesteś gałązką Bożej winorośli. Gałązka nie poszukuje winorośli, bo sama jest jej częścią. Fala nie szuka oceanu, bo z niego jest uczyniona. Ponieważ jednak nie wiesz o tym, że jesteś jednością z Bogiem, wierzysz we wszystkie te etykietki, jakie sam sobie nadajesz (…) Wierzysz w etykietki tak mocno, że wierzysz w kłamstwo i przysparzasz sobie udręk.
W krainę ciszy Martin Laird OSA

Ten fragment niezwykle oczyszcza i zdejmuje wszelkie maski. Bóg jest z Tobą cały czas. Zobacz tę jedność. Ożyw ją życiem sakramentalnym i nie uciekaj już nigdy od swego źródła i szczytu wszelkiego pokoju i szczęścia.

Jesteś moim Bogiem, podziękować chcę Tobie,
Boże mój, wielbić pragnę Ciebie. Ps 118, 28

Panie, uwielbiam Cię za kolejną niedzielę i Słowo Boże, które orzeźwia moją duszę!

oraz

oraz

One Reply to “Jesteś wielkim szczęściarzem!”

Dodaj komentarz