Jeden jest Pan

Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach. Łk 19, 27

Już za chwilę – 19 listopada odbędzie się uroczysty akt przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. W kontekście słów z dzisiejszej Ewangelii zadaj sobie pytanie, czy Jezus jest dla Ciebie prawdziwym Panem. Czy starasz się służyć Mu codziennie z całych sił? Jeśli tak, to czy czynisz to z całą wewnętrzną radością i miłością, czy jak niezadowolony służący?
Jestem głęboko przekonany, że ten uroczysty akt dokonany przez naszą Ojczyznę, polskie rodziny i każdego z osobna poprowadzi masę serc do głębszego zwrócenia się ku jedynemu, prawdziwemu Panu. Nie musisz czekać do soboty. Oddaj się Bogu już dzisiaj i czyń to każdego ranka. Mów to z całą pokorą i bądź wdzięczny za to, że masz takiego Pana, który pokazał Ci jak masz służyć. On nawet dzisiaj umyłby Ci nogi po raz kolejny. Nie zapominaj nigdy o tym, że Twój Pan jako pierwszy stał się Twoim Sługą…
Natomiast jeżeli nadal chcesz żyć po swojemu, jako samowolny sługa, to wiedz, że czeka Cię piekło nie tylko po śmierci, ale wcześniej, czy później także za życia. Nie ma prawdziwego szczęścia poza Chrystusem.
Panie, dziękuję za łaskę bycia Twoim sługą. Pomóż mi codziennie odczytywać Twoją wolę i pełnić ją z wielką radością. Pragnę chwalić Ciebie każdego dnia.

Wszystko, co żyje, niechaj chwali Pana. Ps 150, 6

Oto program uroczystości w Łagiewnikach:
http://www.milosierdzie.pl/index.php/pl/aktualnosci-3/aktualnosci/akt-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana.html

Dodaj komentarz