Jaka spowiedź zmienia życie?

(…)«tak teraz przysięgam, że się nie rozjątrzę na ciebie ani cię gromić nie będę. Bo góry mogą się poruszyć i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju», mówi Pan, który ma litość nad tobą. Iz 54, 9b-10

Zakładam w ciemno, że w ostatnich dniach mogłeś uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych. Może przystąpiłeś nawet do sakramentu pokuty i pojednania. Czy wierzysz, że ten czas zmieni Twoje życie? Czy pragniesz tej zmiany?
Od kilku lat przeżywam ten przedświąteczny czas z wielkim ubolewaniem. Gdy pełnię posługę miłosierdzia i w 90 % przypadków słyszę, że ostatnia spowiedź była w poprzednie święta, to serce mi pęka. Próbuję ratować takie dusze tak, jak potrafię. Doświadczam także wielkiej miłości Boga, który kocha takiego chłodnego i letniego człowieka do samego końca. Nie potrafię już pojąć, jak można żyć w grzechu śmiertelnym przez pół roku. Ktoś kiedyś powiedział, że rzeczą ludzką jest upadać, a rzeczą diabelską jest trwać w grzechu. I tak diabeł okrada z miłości małżeństwa, rodziny i wszystkie relacje. A człowiek nie widzi, że jest łupiony od rana do wieczora. Niby myśli, że kocha bliskich, a zamiast Boga przynosi do domu: gniew, złość, pychę, chciwość itp., czyli prawdziwe zło. I jeszcze myśli, że bardzo kocha Boga i rodzinę. Miłosierna miłość Stwórcy wciąż mnie zdumiewa. Ja też byłem kiedyś takim ślepcem. Pozostaje mi tylko dziękować za to, że już widzę więcej i modlić się za tych, którzy mimo świątecznych spowiedzi nadal są zamknięci na żywą relację z Bogiem.

Panie mój, Boże, z krainy umarłych wywołałeś moją duszę i ocaliłeś mi życie spośród schodzących do grobu. Ps 30, 4

Panie, dziękuję za to, że mnie uratowałeś. Proszę za tymi, którzy idą do otchłani i są ślepi na Twoją miłość – dotknij ich serc!
Dzisiejszy załącznik zmieni Twoje życie:

oraz

Jedna odpowiedź do “Jaka spowiedź zmienia życie?”

  1. Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?
    I mean, what you say is valuable and all. Nevertheless imagine if you added some great photos or video clips to give your posts more, „pop”!
    Your content is excellent but with images and clips, this website could undeniably be
    one of the greatest in its niche. Good blog!

Dodaj komentarz