Jak odzyskać chęć do życia?

Jezus przemówił tymi słowami: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie». Mt 11, 28-30

Klęknij dzisiaj przed Bogiem z całym swoim utrudzeniem i obciążeniem. Powiedz Mu o wszystkich swoich problemach. Przez chwilę posłuchaj w ciszy swojego serca, w którym będziesz mógł dostrzec cichy szept: zaufaj Mi, jestem przy Tobie, to nie jest ponad Twoje siły. Trwaj przy Mnie, a Ja będę trwał w Tobie. Razem damy radę.

Panie, te słowa od wielu lat niosą moje serce. Wiem, że nie muszę bać się dzisiejszego dnia, ani swojej przyszłości. Ty sam wystarczasz mi w pełni. Dziękuję za to, że oczyszczasz moje wnętrze i uspokajasz, gdy zaczynam zamartwiać się zbytnio sprawami tego świata. Ty, jesteś moim ukojeniem!

Czy nie słyszałeś? Pan – to Bóg wieczny, Stwórca krańców ziemi. On się nie męczy ani nie nuży, Jego mądrość jest niezgłębiona. On daje siłę zmęczonemu i pomnaża moc bezsilnego. Chłopcy się męczą i nużą, chwieją się, słabnąc, młodzieńcy, lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły; biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą. Iz 40, 28-31

Uwierz w powyższe słowa. Zaufaj. Biegnij bez zmęczenia. Leć na orlich skrzydłach. Tylko w Bogu jest niewyczerpana siła do czynienia dobra oraz znoszenia przeciwności. Przyjmij tę prawdę jak małe dziecko i śmiało idź przez życie. Wzrastaj w łasce i dobroci!

Panie, dziękuję za kolejne pokrzepienie!

Dzisiejszy załącznik uspokoi i wzmocni Twoje serce:

oraz

Dodaj komentarz