Dotknij moich oczu

Jak długo jestem na świecie, jestem światłością świata. To powiedziawszy, splunął na ziemię, uczynił błoto ze śliny i nałożył je na oczy niewidomego, i rzekł do niego: «Idź, obmyj się w sadzawce Siloam» – co się tłumaczy: Posłany. On więc odszedł, obmył się i wrócił, widząc. J 9, 5-7

Nie wiem, czy Twoja wyobraźnia potrafi przenieść Cię do serca i umysłu człowieka, który był niewidomy od urodzenia. Spróbuj wejść w taki obraz. Zobacz to wielkie pragnienie widzenia. W takiej sytuacji ten żebrak spotyka Jezusa, który całkowicie zmienia jego życie. Uzdrowienie dokonuje się w sadzawce o nazwie – posłany. To bardzo wymowne słowo z dzisiejszej Ewangelii. Zwłaszcza w kontekście roku – Idźcie i głoście.
Oddaj dzisiaj swój wzrok Jezusowi. Czy potrafisz już widzieć w pełni? Czy Twoje oczy widzą dobro, piękno, miłość oraz niewidomych żebraków tego świata? A może cały czas widzisz tylko siebie i jesteś całkowicie zaślepiony egoizmem. Taka postawa prowadzi do nieustannego zgorzknienia i narzekania na cały świat. Spotkaj się dzisiaj z Jezusem w pokorze serca. Przyznaj się przed Nim, że Twoje oczy przestały widzieć. Proś o łaskę uzdrowienia. Po czym zacznij głosić Chrystusa, który pragnie przywrócić wzrok każdemu kto, nie widzi po Bożemu.

Bracia: Niegdyś byliście ciemnością, lecz teraz jesteście światłością w Panu: postępujcie jak dzieci światłości. Owocem bowiem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość, i prawda. Badajcie, co jest miłe Panu. I nie miejcie udziału w bezowocnych uczynkach ciemności, a raczej piętnując je, nawracajcie tamtych. Ef 5, 8-11

Panie, uczyń mnie wiernym przekazicielem światła Twojej Ewangelii. Nie chcę cieszyć się tylko z tego, że widzę więcej. Pragnę, aby wszyscy ludzie zaczęli widzieć prawdziwy sens życia, kochania i spalania się bez reszty dla Ciebie.
Dzisiejszy załącznik pomoże Ci inaczej spojrzeć na ludzi:

Dodaj komentarz