Ja widzę!

Jezus i uczniowie przyszli do Betsaidy. Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął. On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: «Czy coś widzisz?» A gdy ten przejrzał, powiedział: «Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa». Potem znowu położył ręce na jego oczy. I przejrzał on zupełnie, i został uzdrowiony; wszystko widział teraz jasno i wyraźnie. Mk 8, 22-25

Czy miałeś kiedyś wrażenie, że jesteś ślepy na piękno tego świata oraz otaczających Cię ludzi? Czy potrafisz zachwycać się drugim człowiekiem nawet wtedy, gdy on po ludzku jest totalnie zaniedbany? Jakie myśli rodzą się w Twojej głowie, gdy obserwujesz ludzi w codziennych sytuacjach? Czy Twoje serce uwielbia Boga za dar życia?Czy masz w sobie prawdziwy zapał do działania na większą chwałę Boga? Stań dzisiaj w obecności Jezusa i proś o uzdrowienie Twojego wzroku. Tylko Bóg może sprawić, że zaczniesz widzieć jasno i wyraźnie. Ponad to w Twoich krystalicznych oczach wielu ludzi dostrzeże spojrzenie samego Stwórcy. I tak zaczniesz ewangelizować samym spojrzeniem.

Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania. Por Ef 1, 17-18

Gdy otworzysz się na Ducha Świętego i poznasz głęboki sens Twojego istnienia, to nie pozwolisz, aby złamały Cię jakiekolwiek sytuacje na tym świecie. Otwórz się na działanie Ducha, który czeka na Twoje zaproszenie. Z Nim wszystko staje się tak proste, jasne i przejrzyste.

Czym się Panu odpłacę za wszystko, co mi wyświadczył? Ps 116, 12

Panie, pragnę uwielbiać Cię do końca życia za to, że mogę prawdziwie widzieć Ciebie w sakramentach świętych, w drugim człowieku i otaczającym świecie. Ty cały czas przechadzasz się pośród nas. Wielokrotnie płaczesz i upadasz. Mimo to nie poddajesz się i wciąż przywracasz wzrok milionom ludzi. Dziękuję za, że widzę jaśniej i wyraźniej!

oraz

Dodaj komentarz