Boża ochrona

Baczcie, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie. Mt 18, 10

Jesteś dzieckiem Bożym! Masz niezwykłą godność! Masz także swojego ANIOŁA STRÓŻA – niebiańskiego prywatnego ochroniarza! I czego miałbyś się lękać? Podziękuj dzisiaj pokornie swojemu aniołowi i Bogu za tak wielkie wsparcie i ochronę.

Wczoraj w słowie Bożym była myśl, aby szukać oblicza Bożego. Dzisiaj czytasz, że Twój anioł stale wpatruje się w to oblicze Boga Ojca. Choćbyś zagubił się na krótszą lub dłuższą chwilę i nie mógłbyś oczyma wiary rozmyślać o Bożym obliczu, to pamiętaj, że Twój anioł jest przy Nim i przedstawia Twoje serce.

Tak mówi Pan: Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i słuchaj jego głosu. Wj 23, 20-21a

Powierzaj się codziennie Bożej ochronie i bądź spokojny o drogę. Masz niebiańskiego przewodnika. Słuchaj jego cichych natchnień. Pozwól poprowadzić się bezpiecznie.

Okryje cię swoimi piórami,
pod Jego skrzydła się schronisz;
wierność Jego jest puklerzem i tarczą.
Nie przystąpi do ciebie niedola,
a cios nie dosięgnie twojego namiotu.
Bo rozkazał swoim aniołom,
aby cię strzegli na wszystkich twych drogach.
Ps 91, 4. 10-11

Aniele Boży, Stróżu mój, dziękuję za każdy dzień od momentu mojego poczęcia. Pewnie napracowałeś się bardzo, abym doszedł do miejsca, w którym jestem. Prowadź mnie dalej, abyśmy kiedyś razem w niebie uwielbiali Boga.

Maryjo, Królowo Aniołów, uściskaj dzisiaj mojego Anioła Stróża i powiedz mu ode mnie DZIĘKUJĘ. Oczywiście najpiękniejsze dziękczynienie niech będzie dla Trójcy Świętej za ten piękny zamysł chronienia ludzi poprzez aniołów.

Polecam dzisiaj animację, w której pięknie widać pomoc aniołów.

Dodaj komentarz