Wielkość MAM

A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu». Mk 10, 42-45

Uwielbiam dzisiaj Boga w powyższych słowach, które padają w Dzień Matki. Od razu zacząłem dostrzegać wielkie pragnienie Trójcy Świętej, aby każda MAMA z radością i miłością służyła swoich dzieciom. Tylko Bóg wie, ile mamy wkładają wysiłku w wychowanie dzieci i wszystkie codzienne czynności, aby dzieci miały to, czego potrzebują do dobrego wzrastania.

Mam nadzieję, że wszystkie mamy widzą w swojej służbie piękno naśladowania samego Jezusa Chrystusa i Jego służby. Może być tak, że mąż, dzieci i nikt nie zauważy tych często cichych i wytrwałych poświęceń. Czasami nawet ktoś z najbliższych nie tylko nie doceni, ale jeszcze oceni, skrytykuje, a nawet słowem opluje taką matkę, która daje z siebie tyle, ile potrafi. Wiedzcie, kochane mamy, że jednoczycie się wtedy z Jezusem, który także nie był uszanowany;

I będą z Niego szydzić, oplują Go, ubiczują i zabiją, a po trzech dniach zmartwychwstanie. Mk 10, 34

Drogie Mamy, nie bójcie się ofiarnie służyć. Czyńcie to dla Jezusa. Nie czekajcie na ziemską chwałę. Nawet, jak ktoś Was doceni tutaj, to od razu dziękujcie Bogu za łaskę codziennego poświęcania się. Szukajcie ukojenia w sercu Maryi. Służcie z cichością. W swoim czasie zobaczycie, jak wielka będzie Wasza nagroda w niebie. Bóg widzi każdy Wasz nawet najmniejszy trud!

Wysłuchaj, Panie, prośby tych, co Cię błagają, zgodnie z błogosławieństwem Aaronowym dla Twego ludu. Syr 36, 16

Boże, kochany Ojcze, błagam Cię dzisiaj za wszystkimi mamami, aby nie przestawały służyć i kochać całym sercem. Błogosław im i prowadź do świętości.
Maryjo, najwspanialsza z mam, dziękuję Ci za Twoje najofiarniejsze macierzyństwo. Polecam Ci wszystkie ziemskie mamy, aby nie zwątpiły w piękno i wielkość swojej służebnej misji. Mamo, proszę, wyproś także dar macierzyństwa dla tych kobiet, które tak usilnie proszą o to, Twojego Syna.
Św. Józefie, proszę, zanieś nasze dziękczynienie Bogu za wszystkie kochane mamy.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN I + DUCH ŚWIĘTY.

Polecam piękne muzyczne świadectwo o Mamie z nieba;

Dodaj komentarz