W imię Prawdy! C. D. 25

4 sierpnia 2023 roku

Tego dnia boleśnie uświadomiłem sobie, że niektórzy już pielgrzymują do Matki Bożej na Jasną Górę, a ja w obecnych okolicznościach zagrożenia życia i zdrowia, nie mogłem podjąć pielgrzymowania, które w ostatnich dwudziestu latach było dla mnie wielką łaską i pięknym czasem zbliżania się do Boga i Maryi. O pielgrzymce przypomniał mi widok jednej z moich dawnych grup, gdy nieoczekiwanie zobaczyłem ich na odpoczynku. Ciężko było mi zatrzymać się przy nich i opowiadać, co mi zgotowano. Jednak wielką radością było zobaczyć twarze osób, z którymi mogłem uczynić kiedyś wiele dobrego.

Tego dnia odczytałem pismo skierowane do mnie przez kapłana odpowiedzialnego za sprawy mojego utrzymania. Dowiedziałem się między innymi, że moja propozycja, którą skierowałem wcześniej w piśmie została przyjęta.

8 sierpnia 2023 roku

Odpisałem na pismo z kurii, które odczytałem dzień wcześniej. Wyraziłem wdzięczność za zrozumienie mojej sytuacji oraz wniosłem o konkretne dalsze rozwiązania w mojej sprawie.

9 sierpnia 2023 roku

Otrzymałem pismo z wyrażeniem zgody na przedłużenie terminu wglądu do akt mojej sprawy w Sądzie Kościelnym.

Wysłałem pismo do Sądu Kościelnego, w którym ponownie domagałem się możliwości kopiowania akt mojej sprawy. Powoływałem się przy tym na konkretny kanon Kodeksu Prawa Kanonicznego, Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, Europejską Konwencję Praw Człowieka oraz Kodeks Postępowania Administracyjnego.

Ciąg dalszy nastąpi…

Dodaj komentarz