Rozwiń skrzydła

Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść: «Podobnie jest z królestwem niebieskim jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obieg i zyskał drugie pięć. Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i, rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana. Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. Mt 25, 14-19

Postaw się dzisiaj w roli jednego z powyższych sług. Zapytaj Jezusa o konkretne talenty, które otrzymałeś. Zobacz swój zapał w rozwijaniu ich. Czy potrafisz tak jak pierwszy sługa – błyskawicznie wziąć się za pomnażanie swoich zdolności? A może podobnie do drugiego sługi powoli wzrastasz w swoich talentach. Mam nadzieję, że nie należysz do osób, które głęboko zakopują swój talent i nie wierzą w rozwijanie się. Niestety takich ludzi nie brakuje. Ich życie jest ciągłym narzekaniem na niesprzyjające okoliczności. Za taką postawę przyjdzie kiedyś sprawiedliwy sąd.

Stań dzisiaj w prawdzie przed Bogiem i poproś Go o odkrycie swoich talentów oraz o siłę do rozwijania ich na większą chwałę Bożą. Jeśli będziesz miał problem z poznaniem swoich zdolności i w ogóle celu w życiu, to idź przed Najświętszy Sakrament i trwaj w ciszy. Słuchaj całym sercem. Uwierz mi, że przyjdzie moment, w którym poznasz wolę Bożą. Choćbyś miał chodzić na Adorację raz na tydzień przez cały rok, to warto poświęcić ten czas.
W Słowie Bożym także można usłyszeć wolę Pana na każdy dzień;

Zachęcam was jedynie, bracia, abyście coraz bardziej się doskonalili i starali zachować spokój, spełniać własne obowiązki i pracować swoimi rękami, jak to wam przykazaliśmy. 1 Tes 4, 11

Ty sam najlepiej wiesz, jakie obowiązki czekają na Ciebie dzisiaj i każdego dnia. Staraj się wypełniać je jeszcze doskonalej. To także jest rozwijanie swoich talentów. Dawaj z siebie wszystko to, co najpiękniejsze dla chwały Bożej. Nie oczekuj wielkiej wdzięczności od ludzi. Bóg w swoim czasie da Ci najlepszą nagrodę.

Panie, oddaję Ci kolejny dzień i całe moje życie. Dziękuję za wszystkie talenty i proszę o siłę do pomnażania ich. Ufam, że dla Ciebie będę zawsze chętny do każdej służby oraz obowiązków, które przyniesie mi każdy dzień.

One Reply to “Rozwiń skrzydła”

Dodaj komentarz