Prawdziwy odpoczynek

Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną. Por. J 10, 27

Jak przeżywasz swoje wakacje? Czy pamiętasz o głosie Boga? Czy słuchasz Go na Eucharystii, w Piśmie świętym albo podczas patrzenia na piękno stworzenia w górach lub nad morzem? Jak wygląda Twoje wakacyjne podążanie za Jezusem?
Dla mnie ten czas jest bardzo intensywnym obcowaniem z Bogiem podczas rekolekcji oraz wędrowania po górach. W ten sposób upłyną mi praktycznie całe wakacje. Czy w ten sposób da się odpocząć? Myślę, że tak. To Bóg daje siły do służby. On napełnia mnie stale swoją łaską. Wiem, że z Nim nie ustanę w drodze do głównego celu. Dziękuję Mu także za to, że mogę obserwować osoby w każdym wieku, którzy poświęcają swój wolny czas na pogłębianie relacji z Panem. Uwielbiam zachwycać się ludźmi, którzy wzrastają duchowo i widać to na ich rozpromienionych twarzach.
To dopiero początek wakacji. Poszukaj miejsca i czasu, aby wejść w głębszą relację z Jezusem. Pozwól Mu prawdziwie zregenerować Twoją duszę, psychikę i ciało. Polecam jakieś rekolekcje w dowolnej wspólnocie. Mogą być w duchu ignacjańskim, który daje wspaniałą przestrzeń ciszy. Może to być także pielgrzymka lub kontemplowanie gór z Pismem świętym lub dobrą lekturą duchową.
Nie bój się ,,stracić” czasu dla Boga. On oddaje zawsze stokroć więcej. Gdziekolwiek jesteś, zaufaj Mu i odpoczywaj z Nim.
Panie, dziękuję Ci za ten czas wzrastania w wierze podczas rekolekcji. Cały oddaję się Tobie. Napełniaj mnie jeszcze większą miłością, abym mógł rozdawać ją wszystkim spotkanym ludziom.

One Reply to “Prawdziwy odpoczynek”

Dodaj komentarz