Prawdziwa odwaga

Kiedy doszło do wielkiego wzburzenia, trybun, obawiając się, żeby nie rozszarpali Pawła, rozkazał żołnierzom zejść, zabrać go spośród nich i zaprowadzić do twierdzy. Następnej nocy ukazał mu się Pan. «Odwagi! – powiedział – trzeba bowiem, żebyś i w Rzymie zaświadczył o Mnie, tak jak dawałeś o Mnie świadectwo w Jeruzalem». Dz 23, 10-11

Wyobraź sobie Pawła, który po raz kolejny jest oskarżany i wieziony za głoszenie Chrystusa… Mimo wielu ataków złego – nie poddaje. Jest umacniany przez Pana, który zachęca go do odwagi.
Tak sobie myślę, że ten Rzym, w którym Paweł ma zaświadczyć o Jezusie może być symbolem jakiegoś wielkiego wyzwania… Może masz taką osobę lub środowisko, w którym wydaje Ci się wręcz niemożliwe świadczenie o Chrystusie… Jeśli tak jest, to odbierz bardzo osobiście dzisiejszą zachętę Pana, w której wzywa do odwagi swojego ucznia…
Jeśli potrzebujesz jeszcze dodatkowej motywacji, to dodam słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii:

Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem, i oni poznali, że Ty Mnie posłałeś. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich». J 17, 25-26

On naprawdę może być w Tobie… Gdy zaprosisz Go do serca tak na serio i pozwolisz Mu ponieść się Jego łasce – nie będzie dla Ciebie barier, tak jak nie było ich dla Jezusa… Uwierz! Odwagi!

Panie, dziękuję Ci za codzienne sytuacje, w których dajesz mi prostą odwagę do bycia świadkiem… Dziękuję za każdy dzień z Tobą! To dla mnie najwspanialsza przygoda!

Dzisiaj poznajcie odwagę trzyletniego chłopca 🙂

One Reply to “Prawdziwa odwaga”

  1. Mówił nam Ojciec św. JAN PAWEŁ II…trzeba być rozważnym i odważnym. Nie możemy leciec”z motyka na słońce. .” Ale mamy prawo,wręcz obowiązek, szukać pomocy u Chrystusa,by być odważnym, gorącym w dawaniu świadectwa swą dana mi przeż Chrystusa wiarą.
    Czemu więc, to będzie trudne…nie zaświadczyc o Crystusie wobec muzułmanów? Moze Pan chce przez nas,chrześcijan …polskich,..nawrócić ich..by wreszcie nastała jedna owczarnia i Jeden Pasterz.
    Mówię to pod rozwagę.

Dodaj komentarz