Prawdziwa Mądrość

Jest w Mądrości duch rozumny, święty, jedyny, wieloraki, subtelny, rączy, przenikliwy, nieskalany, jasny, niezadający bólu, miłujący dobro, bystry, niepowstrzymany, dobroczynny, miłujący ludzi, mocny, niezawodny, beztroski, wszechmogący i wszystkowidzący, przenikający wszelkie duchy rozumne, czyste i najsubtelniejsze. Mądrość bowiem jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu; przez wszystko przechodzi i przenika dzięki czystości. Jest bowiem tchnieniem mocy Bożej i przeczystym wypływem chwały Wszechmocnego, dlatego nic skażonego do niej nie przylgnie. Jest bowiem odblaskiem wieczystej światłości, zwierciadłem bez skazy działania Boga, obrazem Jego dobroci. Jedna jest, a wszystko może, pozostając sobą, wszystko odnawia, a przez pokolenia zstępując w dusze święte, kształtuje przyjaciół Bożych i proroków. Bóg bowiem miłuje tylko tego, kto przebywa z Mądrością. Bo ona piękniejsza niż słońce i niż wszelki gwiazdozbiór. Porównana ze światłością – uzyska pierwszeństwo, po tamtej bowiem nastaje noc, a Mądrości zło nie przemoże. Sięga potężnie od krańca do krańca i włada wszystkim z dobrocią. Mdr 7, 22 – 8, 1

Czy poznałeś już Mądrość odwieczną? Ile czasu poświęcasz na to, aby przylgnąć do niej? Zauważ, że przy zwykłych książkach szkolnych, naukowych albo po prostu rozrywkowych spędziłeś już tysiące godzin. Ten czas z pewnością rozwijał Twoje talenty i nie ma w tym nic złego.

Mimo to spójrz na swoje życie z perspektywy tej największej Mądrości, która przenika cały świat i wszystkie ludzkie umysły. Czy prosisz Boga o dar mądrości? Czy zapraszasz do swojego serca Ducha Świętego, który może poprowadzić Cię w każdej życiowej i naukowej sytuacji? Czy wierzysz w to, że Twój słaby intelekt może być wskrzeszony i dawać jeszcze wspaniałe światło dla ludzi?

Uwierz w to i zacznij prawdziwe życie pełne pasji i miłości. Zakochaj się na nowo w słowie Bożym, które jest źródłem odwiecznej Mądrości. Dbaj o swoje wnętrze, aby Duch Święty mógł działać w Tobie w całej pełni i rozwijać Cię dla większej chwały Bożej.

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest». Łk 17, 20-21

Królestwo Boże kojarzy się zwykle z czymś odległym. Może i tak było do czasu przyjścia Jezusa i dania sakramentów świętych. Teraz On realnie jest pośród nas. Wystarczy przetrzeć oczy i uwierzyć. Wtedy wszystko staje się takie jasne i przejrzyste.

Ja jestem krzewem winnym, a wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity. J 15, 5ab

Jeśli pragniesz obfitych owoców w Twoim życiu, to powierz całkowicie swoje życie Jezusowi. Nie ważne jakie jest Twoje powołanie. W każdym z nich możesz oddać Bogu wszystko i dać się poprowadzić. Żyj stale w łasce uświęcającej i słuchaj wewnętrznych natchnień. Pan będzie dawał Ci konkretne znaki poprzez sakramenty, słowo Boże oraz kierowników duchowych. W ten sposób będziesz zdobywał prawdziwą Mądrość i wielu ludzi przylgnie do Jezusa dzięki Twojemu świadectwu.

Duchu Święty, przenikaj mój słaby umysł swoją mądrością. Pragnę być Twoim narzędziem dla szerzenia chwały Bożej.

oraz

Dodaj komentarz