Niezwykłe słowo

Czy okazuje wdzięczność słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”». Łk 17, 9-10

Załóżmy, że starasz się wykonywać wszystkie obowiązki najlepiej jak potrafisz. Nie ważne, czy jesteś uczniem, pracownikiem, pracodawcą, rodzicem, dziadkiem, czy dzieckiem. Czy masz w swoim sercu pragnienie, aby usłyszeć od kogoś proste słowa – DZIĘKUJĘ? Jeśli tak, to nie ma w tym nic złego. W końcu każdy pragnie być doceniony i zauważony za swój trud.

Wiedząc o wielkości tego słowa postanów sobie, że będziesz często dziękował ludziom nawet za najdrobniejsze przysługi. Nie zniechęcaj się, jeśli ludzie nie zauważą Twojej dobroci i nie będą potrafili odwdzięczyć się Tobie poprzez podobną życzliwość. Wiedz, że jest ktoś, kto to wszystko widzi i będzie pamiętał w swoim czasie. Miej także zawsze w pamięci pokorną radę Jezusa Chrystusa, który mówił, że jesteśmy nieużytecznymi sługami. Te słowa wydają się bardzo pomocne w oddawaniu chwały Bogu za całe dobro, które potrafimy wykonać. W końcu to od Niego pochodzą wszelkie dobre natchnienia i odwaga, aby realizować je w praktyce.

Zastanów się dzisiaj nad tym, ile dobra uczyniłeś w swoim życiu. Przypomnij sobie wszystkich ludzi, którym pomogłeś (choćby jednym drobnym gestem albo słowem). Zobacz całe swoje starania. Po czym podziękuj Bogu za wszystkie łaski, które otrzymałeś. On jest źródłem Twojej dobroci.
Poproś także o to, aby jeszcze bardziej rozwijać swoje talenty na chwałę Bożą.

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Ps 34, 2

Panie, tylko Ty wiesz, ile dobra uczyniłem w swoim życiu. Ufam, że przez moją marną osobę podniosłeś w życiu przynajmniej jednego człowieka. Wiem, że warto było starać się dla Ciebie i Twojego Królestwa. Prowadź mnie, abym jeszcze gorliwiej wypełniał Twoją wolę i pamiętał, że jestem tylko sługą nieużytecznym.

oraz

Dodaj komentarz