Marzenia rodziców

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli». Mt 13, 16-17

W swojej małości zaczynam trochę rozumieć słowa Jezusa. Moje oczy naprawdę są szczęśliwe dzięki łasce wiary i widzenia mego Pana w Eucharystii. Moje oczy radują się także widzeniem przez wiarę Maryi i jej bliskości.

W dzisiejsze wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców Maryi, warto pomyśleć o ich najszczęśliwszym wzroku. Jakim dzieckiem była Maryja? Ile radości, ciepła, pokoju i najczystszej miłości dawała rodzicom? Jak rozważali w sercu tajemnicę wybrania ich córki na mamę Zbawiciela? Pokora Joachima i Anny musiała być niezwykle głęboka. Warto, aby współcześni rodzice prosili ich o wstawiennictwo, by nigdy nie wywyższać się i nie przypisywać sobie zasług za jakieś sukcesy dzieci.

Myślę, że marzeniem każdego rodzica względem dzieci powinno być dojście do świętości. Rodzice Maryi mogli radować się czystością serca i nieskazitelną świętością swojego dziecka od samego początku. Współcześni rodzice mają trochę więcej zmagań i problemów. Warto jednak stale mieć cel przed oczyma i mądrze wychowywać pociechy w świetle Ewangelii.

Rodzice, którzy marzą, aby dzieci miały lekko i przyjemnie na tym świecie, aby się wykształciły, dobrze zarabiały , mieli piękne domy i stawiają na to większy akcent niż na relację z Bogiem – rozmijają się z Ewangelią. Potem okazuje się, że jest wykształcenie, praca, dom, rodzina i wielki dramat w sercu, bo gdzieś zabrakło czerpania ze źródła Miłości.

Wychwalajmy mężów sławnych i ojców naszych w kolejności ich pochodzenia. Ci są mężami czcigodnymi, których dobre czyny nie zostały zapomniane; pozostały one wraz z ich potomstwem, dobrym dziedzictwem są ich następcy. Potomstwo ich trzyma się przymierzy, a dzięki nim – ich dzieci. Potomstwo ich trwać będzie na wieki, a chwała ich nie będzie wymazana. Ciała ich w pokoju pogrzebano, a imię ich żyje w pokoleniach. Narody opowiadać będą ich mądrość, a zgromadzenie głosi ich chwałę. Syr 44, 1. 10-15

Marz o tym, abyście Ty i Twoje dzieci trzymali się przymierza miłości z Bogiem. Wtedy pamięć o Tobie i Twoich dzieciach pozostanie na wieki, jak w przypadku dzisiejszych patronów Joachima i Anny.

Święci Joachimie i Anno, polecam wam dzisiaj wszystkich rodziców i proszę o wstawiennictwo za nimi, aby prowadzili swoje dzieci ku świętości w pięknej i głębokiej relacji z Jezusem Chrystusem.
Maryjo, kochana Mamo, proszę, wstawiaj się wraz ze swymi świętymi rodzicami za dziećmi, które nie mają przykładu rodziców, aby szukali go w świętych.
Św. Józefie, proszę, wspieraj wszystkich ojców, aby mężnie walczyli o świętość w swoich domach.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

oraz

Dodaj komentarz