Jak zatrzymać plagę rozwodów?

Ten bowiem Herod kazał pochwycić Jana i związanego trzymał w więzieniu z powodu Herodiady, żony brata swego, Filipa, którą wziął za żonę. Jan bowiem napominał Heroda: «Nie wolno ci mieć żony twego brata». A Herodiada zawzięła się na niego i chciała go zgładzić, lecz nie mogła. Mk 6, 17-19

Św. Jan Chrzciciel był niezłomnym głosicielem Prawdy. Przypłacił to życiem, ponieważ Herodiada z wściekłości i zawiści zażądała jego głowy. Warto dzisiaj zatrzymać się nad postawą największego z proroków. Jestem pewien, że gdyby więcej ludzi miało taką odwagę to zatrzymałaby się plaga rozwodów, rozbitych rodzin i nieopisanego cierpienia dzieci. Tak łatwo daje się dzisiaj przyzwolenie na życie w drugich związkach. Mało kto potrafi powiedzieć za św. Janem Chrzcicielem, że nie można tak żyć. Prawda jest jedna. Tylko w małżeństwie może być szczęście dwojga kochających się ludzi. Nawet, gdy jedno z nich pogubi się w tej miłości, to drugie ma kochać i być wierne. W ekstremalnych przypadkach pozostaje wierność na odległość, aby chronić siebie i dzieci. Mało kto wie, że jest państwowa instytucja separacji, która chroni prawnie dokładnie tak samo jak rozwód. Dlatego katolik nie może brać rozwodu, który jest jakby napluciem na własną przysięgę. To także zaparcie się krzyża i znieważenie świętości sakramentu. Warto przypomnieć, że dla ludzi, którzy przysięgali przed Bogiem, nie ma miłości poza małżeństwem.

We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane, gdyż rozpustników i cudzołożników osądzi Bóg. Hbr 13, 4

Jeżeli jesteś już po rozwodzie i żyjesz sam, to wyspowiadaj się i trwaj w wierności, a Bóg wynagrodzi Ci ten trud.

Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia. Ap 2, 10

Módl się za pogubionego małżonka/e. Szukaj wspólnoty Sychar (www.sychar.org oraz www.sychar.org/ogniska ). Tam znajdziesz prawdziwe wsparcie do wytrwania. W tej wspólnocie jest mnóstwo świadectw, w których ludzie wracają do siebie po latach.
Natomiast jeśli jesteś w drugim związku, to błagaj Boga o siłę do nawrócenia i wyprostowania swoich ścieżek. Bóg jest sprawcą rzeczy niemożliwych. Bądź blisko Słowa Bożego. Ono da Ci siłę do powrotu na łono wierności i dążenia do świętości.
Na koniec polecę broszurę, którą powinien przeczytać każdy człowiek na tej ziemi!
www.broszura.sychar.org Dla niektórych będzie to niczym lot na Księżyc.
Panie, błagam Cię o odwagę dla mnie i wszystkich czytających ten wpis. Uczyń nas odważnymi obrońcami prawdy!
Dzisiejsza krótka animacja będzie dobrą motywacją:

oraz

One Reply to “Jak zatrzymać plagę rozwodów?”

  1. Przeczytam tę broszurę ale w innym terminie.. Duuużo do czytania..
    Gdyby ludzie nie mieli kryzysu wiary, to może i by nie było kryzysu w małżeństwach.

Dodaj komentarz