Darmowe leczenie

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie. Łk 9, 1-2. 6

Przychodzi taki czas w życiu każdego człowieka, że trzeba wybrać się do lekarza. To najczęściej wiąże się z długimi kolejkami albo wielkimi kosztami. Jedno i drugie osłabia organizm jeszcze bardziej. Byłoby idealnie, gdyby nie trzeba było chodzić do doktora. Każdy byłby zdrowy i szczęśliwy.

Co zrobić, aby utrzymać swój organizm w optymalnej formie? Jedni powiedzą, że potrzeba właściwego odżywiania się oraz zadbania o regularny odpoczynek. To oczywiście prawda i gorąco zachęcam do tego. Odpowiednia dieta wzmacnia organizm, a wysypianie się dobrze wpływa na odporność organizmu. Niestety coraz więcej osób stosując te zalecenia – nadal choruje. Pojawiają się coraz nowsze odmiany chorób związanych z psychiką. Nikt nie chce chwalić się, że ma np. depresję. Co nie znaczy, że te choroby nie występują.

Psychika jest bardzo mocno powiązana z naszą duchowością. Człowiek, który dba tylko o swoje ciało, a zaniedbuje życie duchowe i oszukuje swoje sumienie, to prędzej, czy później zbiera tragiczne owoce. Zaburzenia psychiczne potrafią posypać całe ciało. Dlatego tak ważna jest troska o swoją duchowość i pielęgnowanie prawego sumienia poprzez życie sakramentalne. Nie chcę dzisiaj odbierać chleba psychologom, psychiatrom i w ogóle lekarzom (bardzo szanuję ich zawód). Mimo to gorąco zachęcam, aby ze swoimi problemami zdrowotnymi przychodzić także do księży, którzy są od tego, aby służyć duchową poradą. Dodam, że kierownictwo duchowe jest bezpłatne i pomaga utrzymać cały organizm we właściwej równowadze. Nie zawsze będzie tak, że człowiek natychmiast wyzdrowieje (choć są takie przypadki, gdy ktoś w imię Jezusa posługuje charyzmatem uzdrawiania, którego Chrystus udzielił Apostołom). Ważne jest to, że kapłan nie zaszkodzi, a może bardzo dużo pomóc. Dlatego też gorąco polecam wpisywać rozmowy z księdzem w swój grafik wizyt lekarskich 🙂

A dla wszystkich ,,twardzieli”, którzy unikają lekarzy (także tych duchowym) mam proste przesłanie: nie czekajcie, aż życie przyciśnie was butem do ziemi. Bądźcie prawdziwymi mężczyznami, którzy są zdrowi i w pełni sił, aby spełniać życiowe obowiązki i chronić swoje rodziny!

Panie, dziękuję za darmowe leczenie poprzez sakramenty święte, w których spotykam się z Tobą – moim prywatnym, darmowym Lekarzem.

oraz

oraz

Dodaj komentarz