Błogosławieństwo mamy

Przynosili Jezusowi dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je. Mk 10, 13-16

W Dzień Matki Pan Bóg dał piękny obraz w Ewangelii. Wyobraź sobie dzieci, które są w objęciach Jezusa, a On błogosławi je. Po czym zobacz, że Ty także jesteś w Jego objęciach i otrzymujesz błogosławieństwo.

Myślę, że wiele razy byłeś także w objęciach swojej mamy. Ufam, że przynajmniej raz w życiu otrzymałeś od niej błogosławieństwo. Jestem pewien, że to sam Jezus błogosławił Tobie poprzez dłoń Twojej mamy. Podziękuj Mu dzisiaj za to błogosławieństwo i za swoją mamę. Ponad to, jedź do niej i wpadnij znowu w jej objęcia i nie wstydź się prosić o uczynienie znaku krzyża na czole. Ty także błogosław swojej mamie (choćby w sercu, nawet jak odeszła już do Pana). Nie ważne jest to, ile masz lat i jakie po drodze były kłótnie i spory. Mama jest mamą i tak będzie na zawsze. Kochaj ją miłością Chrystusową i życz jej nieba, aby móc kiedyś wspólnie uwielbiać Boga na wieki.

Panie Jezu, dziękuję Ci za moją mamę i wszelkie błogosławieństwo, które uczyniła dzięki Twojej łasce. Wiem, że to od Ciebie ona czerpie siły na wszelkie gesty dobroci i życzliwości. Błogosław jej na każdy dzień, aby przekazywała światło Twojej miłości dla rodziny i każdego spotkanego człowieka.

Niech moja modlitwa wznosi się przed Tobą jak kadzidło. Ps 141, 2a

Polecam dzisiaj wzruszające załączniki:

 

oraz

oraz

Dodaj komentarz