Skąd czerpać mądrość?

Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Łk 11, 31

Skąd czerpiesz mądrość w swoim życiu? Z pewnością pierwszymi przekazicielami cennych rad byli dla Ciebie rodzice, dziadkowie, nauczyciele lub przyjaciele. Wśród Twoich mentorów mogą być także wielkie postacie z literatury, polityki, kultury i mediów. Czy pośród tych wszystkich osób jest miejsce dla Jezusa? Jeśli tak, to na którym miejscu stawiasz Jego mądrości? Jak często sięgasz po nie? Czy odkryłeś już moc Jego słów? Być może potrzebujesz tłumacza, który poprowadzi Cię ścieżkami Pisma świętego. Na szczęście jest ich coraz więcej (także w wirtualnej przestrzeni).

Dzisiaj nie musisz zadawać sobie tak wielkiego trudu jak królowa z południa, która przemierzała wielką odległość do króla Salomona, aby posłuchać jego mądrości (danej od Boga). Z całym szacunkiem dla tak wielkiego króla – we współczesnym świecie można mieć na wyciągnięcie ręki nie tylko zbiór jego słów, ale i wiele innych natchnionych pism ze Starego i Nowego Testamentu. Sięgnij po to bogactwo i bądź człowiekiem zdobywającym prawdziwą mądrość!

Jestem jeszcze młodym kapłanem. Cóż to jest 7 lat kapłaństwa? Mimo to czasami słyszę od osób dużo starszych, że jest dużo mądrości w moich słowach. Skąd to się bierze? Właśnie dzisiaj Bóg mi przypomniał, że praktycznie od 16 lat karmię się codziennie słowem Bożym i nasycam nim nie tylko swój umysł, ale i serce. Tak więc cała ,,moja” mądrość jest z góry, a ja staram się tylko nie spłycać przekazu od Pana.

Zachęcam Cię dzisiaj do wejścia w osobistą przygodę z mądrością płynącą z Pisma świętego. Podejmij ten konkretny trud. On jest o wiele cenniejszy niż cała Twoja męcząca edukacja, która też jest przecież ważna.

Panie, dziękuję Ci za to, że od tylu lat uczysz mnie mądrości. Chwała Tobie Panie!

Dzisiejsze załączniki będą dla Ciebie dobrą motywacją do sięgania po prawdziwą mądrość;

oraz

oraz

Dodaj komentarz